Magazyn

Znak pokoju od gejów dla Kościoła.

By  | 

Teologowie wraz z katolickimi publicystami zaangażowali się w kampanie społeczną mającą na celu zmienić nastawienie katolickiej części społeczeństwa względem środowisk LGBT.

 
Dwie dłonie, jedna z tęczową opaską, druga z różańcem, w braterskim uścisku – tak prezentują się billboardy, których setki będziemy mogli dostrzec na terenie Polski. Jest to element akcji „Przekażmy sobie znak pokoju”, mającej miejsce na terenie naszego kraju, będącą pierwszą tego typu inicjatywą w całej Europie. Organizatorami tej akcji są – Kampania przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Tolerado oraz Wiara i Tęcza.

 
Organizacja Wiara i Tęcza jest znaną już w Polsce organizacją zrzeszającą katolickich gejów oraz lesbijki. Zasłynęła ona podczas Światowych Dni Młodzieży organizując Przystań Pielgrzyma LGBT, nie znajdując jednak poparcia u Biskupów. Podobnie jest z akcją „Przekażmy sobie znak pokoju”, jednak udało się zaangażować do niej środowiska kościelne, co na pewno rozszerzy spektrum sprawy i rozwinie dalszy ciąg idei tolerancji wobec środowisk LGBT.

Źródło: https://boyfriend.pl/page.php?id=16

wadowice24