Archiwum

„WTF, Zuck?” Drag queens grają na nosie Facebookowi

By  | 

W odpowiedzi na nową politykę portalu, wedle której artyści nie mogą używać jako głównych swoich pseudonimów scenicznych, grupa drag queens przygotowała prześmiewczy teledysk.

Legendary Children Atlanta oraz Brigitte Bidet nagrały klip, w którym drwią sobie z zakazu figurowania pod pseudonimami nałożonego na użytkowników.

Parodia została zaśpiewana do muzyki „That’s Not My Name” grupy Ting Tings. Tekst piosenki w wolnym tłumaczeniu niesie jasny przekaz: „Wstaję rano / sprawdzam telefon / mnóstwo tam ludzi, których wcale nie znam / na przykład Jessica wczoraj / to dziś już Jerome? / Facebook nie daje spokoju artystom.”

Środowiskami LGBTQ mocno wstrząsnęła nowa polityka. Zakaz uderzył przede wszystkim w drag queens (Facebook zablokował profile większości z nich, dając im dwa tygodnie na zmianę imion i nazwisk na prawne), jednak kontynuacja tej polityki mogłaby mocno utrudnić życie osobom transpłciowym.

Część z kont na jakiś czas została odblokowana, gdy portal przestraszył się plotek o szykowanym proteście. Polityka jednak pozostała niezmieniona. Obecnie Olivia LaGarce – drag queen z Seattle – zbiera podpisy na petycji, która pomogłaby ją zmodyfikować.

wadowice24